PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106154}
6,5 26 591
ocen
6,5 10 1 26591
6,1 9
ocen krytyków
Wimbledon
powrót do forum filmu Wimbledon

Mało realistyczny

ocenił(a) film na 5

Młoda zdolna tenisistka... czyli dziewczyna musi mieć 17 lat bo tam było że ona debiutuje w Wimbledonie i liczyła na zwycięstwo czyli na pewno ma 17 lat bo gdyby miała 16 nie miała by szans najmniejszych a 18 i debiut w takiej imprezie do tego szansa na zwycięstwo to jest trochę za dużo, poza tym przy drugim spotkaniu proponuje gościowi starszemu o co najmniej 13 lat sex, to trochę dziwne jak na młoda tenisistkę która musi dniami i nocami trenować żeby wygrywać i praktycznie nie widziała świata poza kortem. Gdyby miał 20-25 taka propozycja by mnie nie zdziwiła. Druga sprawa to profesjonalizm, nie śpią pół nocy i on na drugi dzień wygrywa mecz co on... Federer jakiś? O niej to też dobrze nie świadczy bo żeby wygrywać to trzeba trochę o siebie dbać. Większość tenisistek które za młodo były wielkimi tenisistkami i wygrywały zaczęły brać udział w reklamach, przyjęciach itp. np. Szarapowa... dawno nie wygrała znaczącego turnieju. Ta dziewczyna z filmu choć młoda i debiutantka to już jest wielką gwiazdą i się skupia na tym co nie potrzeba. Fil się milo ogląda ze względu na tego gościa który gra Colta... jak na niego popatrzyłem to zobaczyłem obraz przegranego tenisisty któremu już na niczym nie zależy... dla mnie rewelacja! Kirsten to w tej roli nic się nie udało w ogóle się do niej nie przygotowała, w każdej scenie była sztywna i sztuczna. Klimat Wimbledonu też dosyć starannie odwzorowany, Gdyby wspomniana przeze mnie aktorka nie spaprała swojej roli to by był fajny film z tego.
szkoda...

użytkownik usunięty
Kupisz14

ale na faktach,

Kupisz14

nie koniecznie. w wimbledonie nie musi byc az tak mloda przy debiucie. w koncu to powazny turniej. mi sie film bardzo podobal. tym bardziej ze jestem fanka tenisa :D

ocenił(a) film na 10
Kupisz14

Ten film najlepiej odwzorowuje myśli tenisisty na korcie. Zagram slajsem, podkręce, myślenie o przeciwniku, o widowni, o kolesiu podającym piłki - wszystko wprost idealne. Za młodu też troche grałem w jakiś "gminnych" turniejach i wiem o czym myśli zawodnik. Jak dlamnie fantastyczny film choćby z tego powodu, a i ten wątek romansu i miłości szybki, rzeczowy i na temat. Co do tego wieku Kristen to sie zgodze ale cóż... nie można mieć wszystkiego ;)

jaroszk

Z tym się mogę zgodzić. Bardzo dobrze oddaje myśli i emocje tenisisty w trakcie meczu, w tych najważniejszych momentach.
Taka drobna uwaga ;d Przede wszystkim kort centralny zawsze pod koniec turnieju ma bardziej "wyniszczoną " nawierzchnię, niż tutaj pokazano, ale to drobny szczegół.

Gram w tenisa ziemnego już bardzo długo, tj 10 lat, dlatego oglądanie tego filmu było czystą przymnością.
Chociaż mam wrażenie, że czegoś mi brakowało.
Ocena filmu 7/10.

Btw. Myślę, że ten film przynjamniej dla Brytyjczyków jest pięknym snem i tylko czekają aż się spełni. Mimo, że jestem fanką Federera, to życzę Murrayowi, żeby zdobył ten Wimbledon dla Wielkiej Brytanii. Byłby godnym następcą Freda Perry'ego.

ocenił(a) film na 10
Anka_53

hmmmm no musze oddać pokłon, bo na stan nawierzchni kortu centralnego w filmie uwagi nie zwrociłem zupełnie ;)

Na marginesie, Agassi i Sampras mistrzami są i basta :)

jaroszk

Na marginesie, dla mnie jeszcze Roger F. I teraz może być " basta " ;D

ocenił(a) film na 5
Kupisz14

Maria Sharapova wygrała Wimbledon mając 17 lat, więc jest to jak najbardziej możliwe :D

Razor77

Zgadzam się. Wiek tutaj nie gra roli.

Zresztą, jak już sypiemy faktami. Martina Hingis w wieku 16 czy 17 lat była numerem jeden w rankingu, w roku bodajże 97.
Więc, jak widać można.

Anka_53

Czy Martina Hingis to ta tenisitka, z którą była afera dopingowa kilka lat temu?

Binula

Tak. Została zdyskwalifikowana na dwa lata. Przyznała się, że zażywała kokainę .

ocenił(a) film na 7
Kupisz14

Ale w tym filmie o oddanie realiów tenisowych chodzi najmniej... Tu chodzi o zaleczenie największej tenisowej rany Zjednoczonego Królestwa, czyli sprokurowanie wygrania Wimbledonu przez Anglika. I przyznać trzeba, że całkiem zgrabnie i zabawnie rozwojem akcji do tego prowadzą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones